Max Havelaar of, de koffieveilingen der Nederlandse Handelsmaatschapij
de koffieveilingen der Nederlandse Handelsmaatschapij
Multatuli
Auteur:
Uitgegeven:
[Amsterdam], 2011
Editie:
21e dr
Serietitel:
Dwarsligger klassiek
Serienummer:
143
Uitgeverij:
Taal:
Nederlands
Verschijningsdatum:
15 november 2011
Met betrekking tot de oorspronkelijke uitgave
Jaar van uitgave:
1860
Plaats van uitgave:
Amsterdam
Uitgever:
De Ruyter
(Overige) personen
Secundaire auteur:
Indeling
Medium:
Boek
Fictie / Non-fictie:
Non-fictie
Genre(s):
NUR:
Literaire tijdschriften (324)
Codes
ISBN:
978-90-498-0134-2
EAN:
9789049801342
ASW:
Algemeen boek
Technische gegevens
Formaat (hoogte):
12 cm
Omvang:
613 pagina's
Bindwijze:
Gebonden
Bibliografische annotatie
Uitg. in samenw. met Veen. - Rugtitel: Max Havelaar. - 1e dr. van deze uitg.: Wageningen : Veen, 1976. - (Amstelpaperback). - Oorspr. uitg.: Amsterdam : De Ruyter, 1860.
Annotatie
Een Nederlandse bestuursambtenaar in Indië komt in conflict met een inlandse vorst.
Flaptekst
De Max Havelaar is niet alleen de beste roman uit de Nederlandse literatuur; het is ook een roman die na meer dan een eeuw nog steeds actueel is. Inhoudelijk misschien niet eens zozeer: als "de Javaan" nog steeds mishandeld wordt dan is het tenminste niet meer door ons, en ook niet met ons uitdrukkelijke goedvinden. Maar formeel, als een boek dat begint als een roman en eindigt als iets wat direct ingrijpt in de werkelijkheid, is de Max Havelaar zo modern als geen ander boek in onze letteren. En wie alleen naar het romangedeelte kijkt met zijn ingewikkelde structuur, die bij het lezen toch zo logisch en doorzichtig blijft - die kan zich haast niet voorstellen dat er in onze taal nog eens iets zal worden gepresteerd van die kracht.

Over de dwarsligger®
De dwarsligger® is een compleet boek in een handzaam formaat. Een boek dat past in een handtas en zelfs in je broekzak of binnenzak. Een boek dat je overal en op elk moment kunt lezen. Met zijn kleine formaat ¿ 12 bij 8 centimeter ¿ en lichte gewicht ¿ gemiddeld nog geen 145 gram ¿ is de dwarsligger® met één hand vast te houden en dus gemakkelijk te lezen.
Literaire adressenbank
Uitgever
Delen